Kā izvēlēties skriešanai piemērotus apavus?

Skriešana ir viena no vislabākajām fiziskām aktivitātēm, jo tā ne tikai dod iespēju uztrenēt savu fizisko formu un izturību, bet arī to var veikt jebkurā vietā un jebkurā laikā, jo skriešanai nav nepieciešams sporta zāles abonements vai speciāls ekipējums. Viss, kas tev ir nepieciešams, lai sāktu nodarboties ar skriešanu ir sporta drēbes un skriešanai piemēroti apavi. Taču šādus labus apavus, kuri ir īpaši piemēroti vienai konkrētai fiziskajai aktivitātei – skriešanai – nemaz nav tik viegli izvēlēties, tādēļ šeit būs neliela pamācīga, kā izvēlieties labākos skriešanas apavus.

Pirmais, ko ir nepieciešams izlemt saistībā ar skriešanas apaviem, ir kāds būs segums, pa kuru tu visbiežāk skriesi. Vienalga, vai tavam ierastajam maršrutam ir asfalta segums, vai, iespējams, tu labprātāk skrien pa tredmilu, tas viss noteikt tavu skriešanas apavu veidu.

Otrais, kas arī noteiks to, kādus skriešanas apavus tev izvēlēties, ir tas, cik bieži tu skrien, jo saistībā ar skriešanas apaviem, tas vai tu skrien vienu reizi nedēļā vai, piemēram, četras reizes nedēļā, noteikti noteiks tavu skriešanas apavu veidu.

Vēl viens būtisks parametrs, kas jāievēro, izvēloties skriešanas apavus, ir arī tas, kāda ir tava pronotācija, jeb tas, kā tava pēda pieskaras zemei vispirms ar papēdi un tad pēdas priekšpusi. To var viegli redzēt, apskatot savus iepriekšējos skriešanas apavus un kā ir novalkātas to zoles. Šeit ir iespējami 3 galvenie varianti – normāla pronotācija, pārāk liela pronotācija un pārāk maza pronotācija. Normāla pronotācija ir, ja tavām zolēm vienādi ir nodilusi gan papēžu daļa pēdas ārpusē, gan zole pēdas priekšpusē, pārāk liela pronotācija ir tad, ja zole ir nodilusi pēdas papēža daļas iekšpusē un zole pēdas priekšpuses iekšpusē, bet pārāk maza pronotācija izskatīties tā, ka zole ir mazliet nodilusi pēdas ārpusē papēža un pēdas priekšpuses daļās.

Visas šīs īpašības nosaka to kādus skriešanas apavus tev būs nepieciešams iegādāties. Kad esi apdomājis visus šos parametrus, tad vari sākt meklēt tiem atbilstošus skriešanas apavus kādā interneta veikalā, kur varēsi pārredzami un saprotami salīdzināt visus pieejamos skriešanas apavus, lai izvēlētos tos, kuri ir piemērotākie tev.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *