Karjera maratonu skriešanā – cik tas izmaksā?

Skriešana ir viena no labākajām un efektīvākajām nodarbēm, jo skriešanas laikā tu ne tikai sadedzini ļoti lielu daudzumu kaloriju, bet tu arī trenē praktiski visus muskuļus tavā ķermeni, kā arī efektīvi trenē savu izturību. Vēl viens skriešanas labums ir, ka tā visbiežāk neko nemaksā, jo tu vari ieziet no savas mājas un sākt skriet, vienalga vai tu dzīvo lielā pilsētā vai dziļos laukos, jo skriešanai nav noteikts segums, attālums vai veids. Taču ir daži gadījumi, kad skriešana tomēr var izmaksāt visai lielas summas, un viens no šādiem gadījumiem ir maratons.

Maratons ir distance 42,195 kilometru garumā, kuru cilvēki skrien visbiežāk pa asfalta tipa segumu – pa ceļiem. Maratons ir radies no Senās Grieķijas, kur aptuveni šādu attālumu – 42,195 kilometrus – noskrēja grieķu kareivis Peifipidess, nesot ziņu no Maratona Kaujas lauka uz Atēnām. Maratons 1896. gadā arī kļuva par vienu no moderno Vasaras Olimpisko spēļu disciplīnām, taču viena konkrēta maratona distance tika nolemta tika 1921. gadā. Mūsdienās ik gadu notiek vairāk nekā 500 maratoni dažādās pasaules vietās.
Šī biežā maratonu norise ir arī viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ ir iespējams, ka ir cilvēki, kur kā savu karjeru ir izveidojuši maratonu skriešanu. Taču tas ir koks ar diviem galiem, jo, tā kā šie maratoni norisinās dažādās pasaules vietās, tad šiem atlētiem – maratonu skrējējiem – ir nepieciešamas liels finansiālais atbalsts, lai būtu, pirmkārt, jau iespējams doties uz valstīm, kurās notiek šie maratoni, un, otrkārt, apmaksāt arī maratonu dalības maksas, kuras ne vienmēr ir ļoti mazas.

Un vēl papildus paša maratona izmaksām atlētiem, protams, arī vēl ir jāapmaksā treniņiem maratoniem, kas arī nav ne ļoti lēts, ne ļoti ātrs process, jo, lai uztrenētos vienā reizē uzreiz noskrietu nedaudz vairāk kā 42 kilometrus, ir nepieciešami gari un ilgi treniņi. Bet, ja vēlas, lai šis maratons tiktu noskriets tā, lai tiktu iegūta arī kāda naudas balva vai godalgota vieta, tad treniņiem ir jāiegulda vēl vairāk pūles un vēl vairāk gribasspēka.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *