Sportistu apdrošināšana

Šķiet, sports ir viena no riskantākajām un līdz ar to arī viena no bīstamākajām nodarbēm, kas cilvēcei ir zināma. Sports nozīmē fizisku slodzi, bet fiziska slodze ir cieši saistīta ar veselību. Liekas, nav lielāka apdraudējuma kā apdraudējums veselībai, jo, pateicoties veselībai, mēs esam dzīvi. Vēl bīstamāki ir tie sporta veidi, kas nav tik daudz saistīti ar fizisko slodzi, bet gan ar dažādām palīgierīcēm, lielu ātrumu un augstumu, kā arī neordināru vidi. Šie sporta veidi ir zināmi kā ekstrēmie sporta veidi. Ekstrēmais sports tiek uzskatīts par ekstrēmo sportu tādēļ, ka apstākļi, kādos tas norisinās, ir riskanti. Piemēram, jo lielāks ātrums un augstums, jo lielāks risks traumēties vai, ļaunākajā gadījumā, iet bojā.

Vārds “ekstrēms” ir saistīts ar augstu risku un bīstamību. Viss, kas ir riskants, ir uzskatāms par nedrošu, bet viss, kas ir nedrošs, pieprasa apdrošināšanu. Apdrošināšana, protams, riskus nespēj novērst, bet tā, ja tā var teikt, spēj “mīkstināt” to radītās sekas jeb zaudējumus. It īpaši tas attiecas uz finansiālajiem zaudējumiem, kas “iet roku rokā” ar jebkāda cita veida zaudējumiem, piemēram, fizisko vai morālo kaitējumu, kā arī materiālajiem zaudējumiem. Ņemot vērā to, ka sportisti ir to cilvēku kategorija, kas ikdienā ir pakļauta daudz lielākam riskam nekā vairākums cilvēku, to apdrošināšana ir teju obligāta, ja vien tos neuztrauc lieki izdevumi, kā arī kaitējums veselībai, kas, laicīgi nerisināts, var apdraudēt turpmāko sportista karjeru.

Lai gan ikviens no mums, kurš ikdienā nodarbojas ar kādām fiziskām aktivitātēm, piemēram, skriešanu, peldēšanu, vingrošanu, svaru celšanu vai volejbola spēlēšanu, ir pakļauts lielākam vai mazākam riskam, apdrošināšanas nepieciešamība īpaši attiecas uz profesionāliem sportistiem, kas ar sportu nodarbojas diendienā, tādā veidā pelnot sev iztiku. Turklāt, jo riskantāks sporta veids, jo lielāka nepieciešamība pēc apdrošināšanas. Visizplatītākais apdrošināšanas veids, ko izmanto sportisti, ir nelaimes gadījumu apdrošināšana un veselības apdrošināšana. Tāpat tiek izmantota arī dzīvības apdrošināšana, kā arī ceļojumu apdrošināšana, jo, kā zināms, profesionāli sportisti savas karjeras lielāko daļu pavada, pārceļojot no vienas valsts uz citu valsti, lai trenētos un piedalītos dažāda mēroga sacensībās.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *