Sportistu apdrošināšana

Šķiet, sports ir viena no riskantākajām un līdz ar to arī viena no bīstamākajām nodarbēm, kas cilvēcei ir zināma. Sports nozīmē fizisku slodzi, bet fiziska slodze ir cieši saistīta ar veselību. Liekas, nav lielāka apdraudējuma kā apdraudējums veselībai, jo, pateicoties veselībai, mēs esam dzīvi. Vēl bīstamāki ir tie sporta veidi, kas nav tik daudz saistīti ar fizisko slodzi, bet gan ar dažādām palīgierīcēm, lielu ātrumu un augstumu, kā arī neordināru vidi. Šie sporta veidi ir zināmi kā ekstrēmie sporta veidi. Ekstrēmais sports tiek uzskatīts par ekstrēmo sportu tādēļ, ka apstākļi, kādos tas norisinās, ir riskanti. Piemēram, jo lielāks ātrums un augstums, jo lielāks risks traumēties vai, ļaunākajā gadījumā, iet bojā.

Vārds “ekstrēms” ir saistīts ar augstu risku un bīstamību. Viss, kas ir riskants, ir uzskatāms par nedrošu, bet viss, kas ir nedrošs, pieprasa apdrošināšanu. Apdrošināšana, protams, riskus nespēj novērst, bet tā, ja tā var teikt, spēj “mīkstināt” to radītās sekas jeb zaudējumus. It īpaši tas attiecas uz finansiālajiem zaudējumiem, kas “iet roku rokā” ar jebkāda cita veida zaudējumiem, piemēram, fizisko vai morālo kaitējumu, kā arī materiālajiem zaudējumiem. Ņemot vērā to, ka sportisti ir to cilvēku kategorija, kas ikdienā ir pakļauta daudz lielākam riskam nekā vairākums cilvēku, to apdrošināšana ir teju obligāta, ja vien tos neuztrauc lieki izdevumi, kā arī kaitējums veselībai, kas, laicīgi nerisināts, var apdraudēt turpmāko sportista karjeru.

Lai gan ikviens no mums, kurš ikdienā nodarbojas ar kādām fiziskām aktivitātēm, piemēram, skriešanu vai volejbola spēlēšanu, ir pakļauts lielākam vai mazākam riskam, apdrošināšanas nepieciešamība īpaši attiecas uz profesionāliem sportistiem, kas ar sportu nodarbojas diendienā, tādā veidā pelnot sev iztiku. Turklāt, jo riskantāks sporta veids, jo lielāka nepieciešamība pēc apdrošināšanas. Visizplatītākais apdrošināšanas veids, ko izmanto sportisti, ir nelaimes gadījumu apdrošināšana un veselības apdrošināšana. Tāpat tiek izmantota arī dzīvības apdrošināšana, kā arī ceļojumu apdrošināšana, jo, kā zināms, profesionāli sportisti savas karjeras lielāko daļu pavada, pārceļojot no vienas valsts uz citu valsti, lai trenētos un piedalītos dažāda mēroga sacensībās.

Ja sportists, piedaloties ceļu satiksmē, pārvietojas ar transportlīdzekli, tam ir nepieciešama arī OCTAS polise, kas obligātā kārtā ir nepieciešama it visiem motorizētajiem transportlīdzekļiem un to piekabēm, kas ir reģistrēti CSDD vai VTUA un kas piedalās ES un EEZ valstu teritorijas ceļu satiksmē. Par piedalīšanos ceļu satiksmē bez OCTA polises vai ar nederīgu OCTA polisi tiek piemērots naudas sods un soda punkti. Lai izvairītos no naudas soda un soda punktiem, pirmkārt, ir nepieciešams apdrošināt savu civiltiesisko apdrošināšanu jeb savu transportlīdzekli, bet, ja jūs jau esat to izdarījuši, bet jums nav pārliecības par tās derīguma termiņu, jums ir nepieciešama octa pārbaude, ko ir iespējams izdarīt vairākās interneta vietnēs, ievadot sava transportlīdzekļa reģistrācijas numuru un transportlīdzekļa reģistrācijas apliecības numuru.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *