Triatlons

Triatlons ir sporta veids, kurā sportisti sacenšas vairākās sporta distancēs un visas šīs distances veic bez atpūtas vienu pēc otras. Triatlona galvenie trīs posmi ir riteņbraukšana(atsevišķi vai grupās) peldēšana un skriešana. Triatlona aizsākumi meklējami jau tālajā 1920. gadā Francijā, bet no 2000. gada triatlons tiek iekļauts arī olimpisko spēļu pasākumā, kā oficiāls sporta veids. Latvijā triatlona kustības attīstībā ir redzams progress tieši pēdējo gadu laikā un vēl nesen apkopotajos datos Latvijā ir vismaz 200 oficiāli atzīti triatlona sportisti, bet sacensībās parasti piedalās pat vairāk un rekords ir bijis pat 400 cilvēku.

Triatlons ir viens no grūtākajiem sporta veidiem, jo cilvēkam, kas vēlas pieveikt šo distanci ir jāmāk gan ātri peldēt, gan labi braukt ar riteni, kā arī ātri skriet un to visu darīt vienu pēc otra bez atpūtas, tādā veidā radot maksimālu noslodzi uz ķermeni. Tieši tāpēc arī tie, kas piedalās šajā sporta veidā tiek dēvēti par dzelzs vīriem, jo viņiem ir jābūt spējīgiem veikt visas šīs distances. Ko parasti veic atsevišķi un jādara tas viss vienā rāvienā. Triatlonam pamatā ir 4 distanču veidi, kur katrs posms ir ar atšķirīgām distancēm gan peldēšanā gan riteņbraukšanā gan arī skriešanā un grūtākā no šīm distancēm ir saukta dzelzs vīra distance, kurā ir nepieciešams nopeldēt 3.8 kilometrus, nobraukt ar riteni 180 kilometrus un vēl papildus tam noskriet 42 kilometrus. Vieglākā triatlona distance, kas tiek oficiāli atzīta ir sprinta distance, kur jāpeld ir 750 metri, ar riteni jābrauc 20 kilometri, bet jāskrien tikai 5 kilometri. Šajā distancē tad arī visu nosaka ātrums, tomēr dzelzs vīra distancē jau svarīgāka ir spēku taupīšana nevis ātrums, jo visu garo distanci pilnā ātrumā paveikt nemūžam nebūs iespējams.

Triatlons pats pat sevi ir ļoti interesants sporta veids, jo gan skatītājiem gan arī pašiem sportistiem mainot šos veidus ir daudz interesentāk skatīties un tas arī parāda, kurš no sportistiem ir vairāk sagatavojies tieši visām distancēm nevis vienai konkrēta, jo pat tad, ja tu esi pasaulē labākais riteņbraucējs bet nemāki ātri peldēt konkurenti tevi šajā peldēšanas distancē noteikti apsteigs. Tieši tāpēc interesanti ir skatīties, kā kurš sportists veic labāk kuru distanci un beigu beigās, kurš tad ir spēcīgākais visu 3 disciplīnu griezumā ne tikai vienā no tām. Tas ir tieši tāpat, kā biatlonā, kur ir jāšauj un jāslēpo un abām šīm darbībām ir jābūt labi piekoptām, jo bez vienas nav iespējams uzvarēt tikai ar otru. Tas parāda to, ka cilvēkam ir jābūt multifunkcionālam un tāpēc padara visu sportu interesantāku.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *